| Camera type | Digital Camera | |
|---|---|---|
| Megapixel | 20.1 Megapixels | |
| Video | HD recording mood | |
| Sensor type | 1-type High Sensitivity MOS Sensor | |
| Display type | TFT Color LCD Monitor | |
| Connectivity | Wifi connectivity | |
| Battery | Li-ion Battery Pack (7.2V, 1200mAh, 8.7 Wh) | |
| Warranty | 03 Years Service Warranty |
| Name | Panasonic Lumix DC-FZ1000 II GW 4K |
|---|---|
| Model | Lumix DC-FZ1000 II GW 4K |
| Price | 67,000 |
| Brand | Panasonic |
| Type | Digital Camera |
| Showroom | Click Here |
| Remote control | Yes |
|---|---|
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Wireless | Wi-FI- IEEE 802.11b/g/n |
| Storage Type | SD Memory Card, SDHC Memory Card, SDXC Memory Card |
|---|---|
| Total Size | Info not available |
| Camera type | Digital Camera |
|---|---|
| Sensor photo detectors | Yes |
| Sensor size | 1-type High Sensitivity |
| Sensor type | MOS Sensor |
| Optical Zoom | 16x |
| Minimum shutter speed | lnfo not available |
|---|---|
| Maximum shutter speed | lnfo not available |
| Format | MOV |
|---|---|
| Microphone | Yes |
| Resolutions | 4864×3648 |
| ISO | Auto / i.ISO / 80* / 100* / 125 / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200/ 6400 / 12800 / 25600* |
|---|---|
| White balance presets | Yes |
| Image stabilization | HYBRID O.I.S. |
| Custom white balance | Yes |
| Image Format | JPEG |
| Autofocus | Yes |
|---|---|
| Digital Zoom | Max. 4x |
| Screen Type | LCD |
|---|---|
| Screen Size | 3.0 Inch |
| Touch screen | Yes |
| Battery | Li-ion Battery Pack (7.2V, 1200mAh, 8.7 Wh) |
|---|
High quality digital camera.All is good.
Brand: Sony
Model: Sonnar T FE 55mm
Lense Type: Telephoto
Lense Mount: Lens Mount Sony X
Zoom Type: Telephoto Zoom
Max Focal Length: 23 to 69mm Focal Lens
View Details →
Brand: Sony Brand
Model: SEL1018/C AE
Lense Type: OSS lens
Lense Mount: E-Mount Lens Mount
Zoom Type: Most expensive zoom
Max Focal Length: 10 mm focal length
View Details →
Brand: Sony Brand
Model: SEL85F18
Lense Type: G Lens
Lense Mount: Sony E
Zoom Type: 6x Power Zoom
Max Focal Length: 55mm
View Details →
Brand: Canon Brand
Model: EF 24-105mm f/4L
Lense Type: USM Lens
Lense Mount: EF-Mount Lens Mount
Zoom Type: 5-group helical zoom
Max Focal Length: 24 to 105mm length
View Details →
Camera type: Digital Camera
Megapixel: 20.1 Megapixels
Video: UHD 4K video
Connectivity: USB, HDMI, Microphone, Wi-fi
Sensor type: CMOS sensor
Warranty: 1 year warranty
View Details →
Camera type: DSLR Camera
Megapixel: 24.5 megapixel Camera
Video: MOV, MP4 type
Connectivity: USB, HDMI, Wi-fi Connectivity
Sensor type: CMOS sensor
Warranty: 3 Years Warranty
View Details →
Camera type: Video camera
Megapixel: Megapixel
Video: 1920 x 1080p
Connectivity: 1 x Composite Video
Sensor type: High Sensitivity MOS Sensor
Warranty: 01 Years Service Warranty
View Details →
Camera type: Digital Camera
Megapixel: 25 megapixels
Video: Full HD Video
Connectivity: USB, HDMI, Wi-fi
Sensor type: Exmor CMOS sensor
Warranty: 1 year warranty
View Details →
Camera type: DSLR camera
Megapixel: 20.9MP megapixel
Video: MOV, MP4 Type
Connectivity: USB, HDMI, Microphone, Wi-fi
Sensor type: CMOS Sensor
Warranty: 03 Years Service Warranty
View Details →
Camera type: Video Camera
Megapixel: 26.8mm equivalent wide-angle lens
Video: Records SD in DV AVI File
Connectivity: USB, HDMI, Wi-Fi
Sensor type: Exmor R CMOS sensor
Warranty: 1 Years Service Warranty
View Details →